10 tipů, kde brát nová slovíčka - 1. část

11.08.2014

Často se vám stává, že vám dojde slovní zásoba. Ptáte se nás, co dělat a kde brát stále nová slovíčka. Máme pro vás 10 užitečných tipů.

Věřte, že nezahálíme a na rozšiřování slovní zásoby soustavně pracujeme. Ale nová slovíčka potřebujete právě TEĎ! A my to víme.

Pomůžeme vám IHNED. Poradíme, jak a kde čerpat stále nová a nová slovíčka.

Prvních 5 tipů, které jsou užitečné zejména pro začátečníky, vám představíme právě teď. Mnohdy z nich získáte seznam slovíček, zařazených do kategorií. Přesně znáte jejich význam, výslovnost i překlad. A nezřídka i něco navíc.

1. Učebnice a učebnicové materiály

Učebnice mají ucelenou slovní zásobu, se kterou systematicky pracují. Slovíčka v lekcích se opakují a pravidelně je tedy procvičujete. Učebnice bývají opatřeny doplňkovým slovníčkem. To je výhodné, protože slovíčka se učíte podle lekcí a zároveň jsou snadno dohledatelná podle abecedy.

2. Škola a jazykové předměty

Jestli chodíte do školy, máte o slovíčka postaráno. Můžete si vytvářet vlastní sady slovíček z probíraného učiva. Zkuste soupeřit se spolužáky a vaše znalosti se určitě o hodně zlepší.

3. Jazykové školy a kurzy

Cizí jazyky často studujete v jazykové škole, se soukromým lektorem, v kurzech nebo na internetu. Pak máte dostatečný zdroj slovní zásoby, který můžete a je ho vhodné pravidelně procvičovat.

4. Konverzační příručky

Útlé konverzační příručky jsou vhodné pro ty, kdo si rádi doplňují slovní zásobu z tematických okruhů. Ačkoli chybí kontext a procvičování, témata jsou zpracována uceleně a můžete si tak sami vybrat, která z uvedených slovíček si do hry Langevo přidáte.

5. Komunity a Pinterest

Pro rozšíření vlastní slovní zásoby můžete využívat nejrůznější komunitní weby. Přínosná vám může být například naše nástěnka na Pinterestu. Užitečná jsou kreslená slovíčka daného tématu, seřazená pěkně pohromadě podle témat.

Kde získávat novou slovní zásobu pro Langevo.com

Výslovnost vlastních slovíček

Mnozí z vás mají problém, kde zjistit správnou výslovnost u vlastních slovíček. V článku Jak na výslovnost si můžete přečíst, jak kompenzovat chybějící zvukové nahrávky.

Proč se více než rostlinná políčka vyplácejí zvířata, si můžete přečíst v článku Jak zacházet se zvířaty, kde se zabýváme vlastními slovíčky a uvedené tipy rozebíráme podrobněji.

Zbývajících 5 tipů vám prozradíme v příštím článku. Jak jste na tom vy? Kde berete nová slovíčka? Myslíte, že jsme na něco zapomněli? Napište nám, seznam tipů pro vás rádi rozšíříme.


Komunita na facebooku