Jak ve hře Langevo zacházet se zvířaty?

06.10.2013

Čím krmit zvířata v Langevo? Jsou to tvorové velmi rozmazlení a nároční, a tak si vyžadují individuální přístup. Nespokojí se se slovíčky běžně dostupnými "na trhu". Chtějí, abyste pro ně vymýšleli slovíčka vlastní.

Kde brát nová slovíčka?

Čuníci - Langevo.com

1. Učebnice

Učebnice mají ucelenou slovní zásobu, se kterou systematicky pracujete. Slovíčka v lekcích se opakují a často je tedy procvičujete. Pro vaši paměť je to hotová léčivá lázeň.

Učebnicové materiály bývají navíc často opatřeny slovníčkem neboli glosářem. Při postupném učení je výhodnější, pokud jsou v něm slovíčka tříděna podle lekcí nebo témat. Jsou-li řazena abecedně, doporučujeme si je vypisovat přímo z lekcí a slovníček brát pouze jako informační zdroj.

Kuřátka- Langevo.com

2. Školní výuka

Jestli chodíte do školy, rozhodně máte o slovíčka postaráno. A nic vám nebrání ani v tom, abyste se neomezovali jen na ně! Můžete si vytvářet i vlastní balíčky slovíček. Můžete soupeřit se spolužáky a vaše znalosti se určitě o hodně zlepší.

Ovce- Langevo.com

3. Jazykové kurzy

Pokud už do školy nechodíte nebo nenabízí jazyk, který chcete studovat, možná chodíte na jiné jazykové kurzy - do jazykových škol, na internetu nebo třeba soukromě. Pak o slovíčka mít nouzi nebudete. Poradit vám můžeme jen to, abyste i v takovém případě zůstali aktivní a kromě slovíček z kurzu si vyhledávali i taková, která vás samotné zajímají.

Koníci - Langevo.com

4. Konverzační příručky

Ti, kdo si rádi doplňují slovní zásobu z jednotlivých tématických okruhů, mohou sáhnout po útlých konverzačních příručkách. Ačkoli chybí kontext a procvičování, témata jsou zpracována uceleně a můžete si tak sami vybrat, která z uvedených slovíček si do hry Langevo přidáte.

Pinterest Vocabulary- Langevo.com

5. Pinterest a další komunity na internetu

Dalším zdrojem slovíček jsou nejrůznější komunitní weby. Můžete čerpat například z naší nástěnky na sociální síti Pinterest http://www.Pinterest.com/Langevo/Vocabulary. Slovíčka tu naleznete v podobě obrázků a tématicky seskupená do kategorií.

Co dělat, pokud zadám slovíčko špatně?

Slovíčka zatím nelze upravovat, ale pokud v některém uděláte chybu, můžete jej smazat. Jednoduše pak místo něho vytvoříte nové, které již bude správně.

Píle se vyplácí

Zadávání vlastních slovíček se může zdát otravné. Jenže už při samotném zadávání se učíme - sami si volíme správný význam slovíčka a ujišťujeme se, jak se píše. Mnohem lépe se nám ukotví v paměti, zvlášť pokud jej brzy po zadání procvičíme a začneme používat.

Vytváření vlastních slovíček je také způsob, jak jít svou vlastní cestou. Nebýt závislí na tom, co nám hra sama nabídne. Učit se, co sami chceme. A také zajistit, aby nám slovíčka ze zásobníku jen tak nedošla.

Zvířata jsou o trochu dražší, náročnější, ale dávají více ceněné suroviny. Za zadávání a procvičování vlastních slovíček tedy vyděláte více peněz :-) Tak které zvíře si pořídíte?

Autor: Ladislav Sedlák

Komunita na facebooku