Často kladené otázky

Co je trial verze?

Trial je zkušební verze hry, ve které se seznámíte s herním prostředím. Postupně si vyzkoušíte princip učení slovíček a naučíte se zacházet se základními mechanismy hry.

Jak dlouho můžu hrát zdarma?

Zkušební verze (trial) je zdarma do 20. levelu. Běžnému hráči vystačí na 4 až 5 přihlášení, podle toho, jak rychle se učí. Jedná se o dobu dostatečně dlouhou na seznámení se s principem učení.

Kolik mě bude Langevo stát?

Ceny předplatného:

  • 3 měsíce: 299 Kč
  • 6 měsíců: 499 Kč
  • 1 rok: 799 Kč

Nejvýhodnější předplatné je roční, za které dostanete také zlatý erb ke svému profilu. Předplatné hry, která vám může pomoci mnohonásobně zvýšit vaše znalosti cizího jazyka, tedy stojí méně, než kdybyste si každý den koupili jeden rohlík!

Co získám koupí předplatného?

Koupí předplatného se vám odemknou všechny funkce a slovíčka a můžete hrát bez jakýchkoli omezení. Získáte zejména:

  • více farem pro učení více jazyků
  • možnost tisku slovíček
  • neomezený přístup ke slovíčkům
  • přístup do směnárny diamantů (možnost měnit diamanty za monety a naopak)
  • uživatelskou podporu
  • zlatý erb (pro roční předplatné)

Přesný popis najdete na stránce o předplatném

Jak si Langevo koupím?

Nejprve je nutné přihlásit se do hry, buď přes e-mail nebo facebook. Na stránce obchodu pak můžete použít platební metody Paypal nebo Gopay, případně platební kartu umožňující online platby. Transakce využívají zabezpečené platební brány, nemusíte se tedy bát zneužití. Podle potvrzovacího e-mailu a zobrazení stránky s poděkováním poznáte, že platba proběhla úspěšně.

Kde zjistím, kolik zbývá do vypršení předplatného? Co se stane po vypršení?

Přihlaste se do hry a ve svém uživatelské profilu jděte do Nastavení, kde najdete datum, kdy vám předplatné vyprší. Po vypršení předplatného bude možné pouze prohlížet slovíčka, ostatní funkce, včetně zkoušení, prodeje a nákupu slovíček se zamknou. Přístup k nim lze znovu získat zakoupením předplatného na další období.

Jak získám erby

Zlatý erb můžete získat za roční předplatné, stříbrný za nákup diamantů. Erby se zobrazují v žebříčcích u vašeho jména. To vás odliší od ostatních v žebříčcích při měření sil a znalostí.

Jak funguje výběr slovíček u rostlin a magických políček?

Při nákupu rostlinných a magických políček si slovíčka do balíčků můžete přidat sami. Zvolíte si kategorii a zaškrtnete slovíčka, které v balíčku chcete (můžete použít filtry k vytřídění slov se zvuky a/nebo obrázky). Při výběru se můžete přepínat do dalších kategorií a vybírat z nich, Langevo si vybraná slovíčka pamatuje. Pokud při výběru nevyužijete celou kapacitu balíčku, zbývající slovíčka se doplní náhodně.

Jak fungují zvířata?

Políčka se zvířaty slouží k zadávání vlastních slovíček. Hodí se k procvičování látky, která není v Langevu zadána, například učiva ze školních hodin, jazykových kurzů nebo učebnic.

Tipy a více informací o tom, jak se zvířaty nakládat, kde se inspirovat a k čemu je zadávání vlastních slovíček dobré, najdete v článku na našem blogu

Jak získám výrobky, které mohu směnit za herní peníze?

Pokud se vyzkoušíte ze svých slovíček, můžete za úspěšný test získat výrobky. Úspěšný test je takový, ve kterém nepřijdete o všechny “životy” (srdíčka). Počet získaných produktů odpovídá počtu správných odpovědí vynásobených koeficientem produktivity políčka.

Mohu hru ovládat klávesami?

Langevo běží jako web ve vašem prohlížeči a proto může narážet na jeho omezení (prohlížeče mají spoustu vlastních klávesových zkratek).

Ve hře můžete použít několik užitečných kláves:

Obecně:
Escape - ukončení aktuálního okna

Zkoušení:

Klávesy 1-4 - volba odpovědi při zkoušení výběrem z možností

Enter - přechod z vyhodnocení odpovědi na další otázku
CTRL - přehraje výslovnost

Prohlížení slovíček:
šipka vpravo - ukáže další kartu
šipka vlevo - ukáže předchozí kartu
CTRL - přehraje výslovnost
Přihlášení přes Facebook a napojení na e-mail

Do Langeva se můžete přihlásit také přes Facebook. Pokud jste do Facebooku přihlášeni, stačí v okně pro přihlášení na webové stránce Langevo kliknout na modré tlačítko. Pokud přihlášení nejste, klikněte na tlačítko a zadejte své facebookové uživatelské jméno a heslo.

Pokud jste se ze stejného prohlížeče přihlašovali už e-mailem a použijete volbu pro přihlášení přes Facebook, Langevo si vaše účty samo spojí.

Pravidelné reporty a novinky - nechci, aby mi chodily tak často

Pokud vám nevyhovuje, jak často od nás dostáváte hlášení z Langeva, klikněte v pravém rohu na šipku vedle vašeho uživatelského jména. V otevřeném dialogu použijte tlačítko s ikonkou ozubených kol. Dostanete se do uživatelského nastavení Langeva. V záložce Aplikace můžete změnit interval, kdy se vám hlášení posílají nebo zasílání reportů a/nebo novinek dokonce vypnout.

Učení dvou jazyků najednou - chci změnit jazyk, který se učím. Lze to udělat pod stejným účtem? Kde to přepnu?

Pro přidání nebo přepnutí jazykové kombinace jděte do uživatelské nabídky vpravo nahoře a klikněte na tlačítko přepnout. V otevřené sekci můžete buď přidat novou farmu nebo se přepnout do jiné, pokud už jich máte více. Lze rovněž měnit názvy farem nebo je mazat. Více farem je k dispozici pouze po zakoupení předplatného.

Heslo

Heslo pro vstup do Langeva musí mít alespoň jeden znak, jinak nevyžaduje žádné zvláštní parametry (například délka či kvalita hesla). Je však třeba dbát na to, aby heslo neobsahovalo znaky s diakritikou (háčky, čárky atd.).

Při registraci heslo nevyplňujete. Zadáte pouze svou e-mailovou adresu a kombinaci jazyků, kterou se chcete učit. Po dokončení registrace vám e-mailem přijde výzva k aktivaci účtu. Teprve v aktivačním dialogu zadáte a potvrdíte své heslo.

Pokud heslo zapomenete, zadejte v přihlašovacím dialogu svou e-mailovou adresu a klikněte na odkaz "Zapoměli jste heslo?". Přijde vám výzva k přihlášení a aktivaci nového hesla.

Heslo si můžete také změnit. To po kliknutí na šipku v pravém horním rohu uděláte v uživatelském nastavení, v záložce Změna hesla.

Chci zrušit účet, nikde jsem tuto možnost nenašla

Pokud jste se rozhodli, že chcete definitivně vymazat svůj účet z Langeva, přepněte se do Nastavení > Smazání profilu. Zadejte heslo nebo e-mailovou adresu používanou pro přihlášení na facebook spolu s rokem svého narození. Klikněte na Smazat profil. Pokud smazání nefunguje, napište nám e-mail na info@langevo.com ze své přihlašovací adresy.

Jaký je počet slovíček v zásobě?

Langevo nyní nabízí přes 10000 slovíček v různých jazykových kombinacích. Slovíčka spadají do více než 60 kategorií, mnohá jsou ozvučena (v závislosti na jazyku) a některá mají obrázky. Aktuální počty slovíček najdete na stránce s informacemi pro jednotlivé jazyky

Aktivním hráčům slovíčka i přesto mohou po nějaké době dojít. Než doplníme další sady, můžete využít políček se zvířaty, kam si zadáváte vlastní slovní zásobu. Více informací o této možnosti najdete výše, v odpovědi na otázku Jak fungují zvířata?

Jak nahlásím chybu ve slovíčku?

Při prohlížení slovíček v balíčku nebo při vyhodnocení odpovědi v testu klikněte na ikonu bubliny. Popište problém. Není třeba opisovat celou podobu karty, informace o slovíčku se k vašemu hlášení přiloží automaticky. Vaše vlastní uživatelská slovíčka není možné nahlásit, máte nad nimi plnou kontrolu a je možné je kdykoli upravit či smazat.

Proč mi nebylo uznáno slovíčko, které je také správně? (např. jít, chodit atd.)

Ačkoli se postupně snažíme ke slovíčkům přidávat další správné tvary, rychlý vývoj aplikace v podstatě znemožňuje mít slova podobného významu vyplněna u všech položek.

Přidali jsme ale funkci, kdy si můžete slovíčko sami přidat mezi uznávané varianty. Pokud to uděláte jen dočasně (například při překlepu), odpověď se neuloží do budoucna. Pokud slovíčko necháte uznávat vždy, uloží se do databáze a bude se napříště počítat jako správná odpověď.

K čemu jsou dobré diamanty? Jak je získám?

Za diamanty můžete ve hře Langevo nakupovat magická políčka. Brzy za ně bude možné koupit i další užitečné herní funkce. Pokud vám dojdou monety, můžete je také získat prodejem diamantů.

Diamanty můžete získat ve směnárně za monety (předplacená verze) nebo vytěžit v dole. Tam je lze koupit za reálné peníze. .

Co jsou magická políčka?

Magická políčka lze nakoupit pouze za diamanty. Jsou to nejkrásnější políčka ve hře, plná bájných zvířat a nejroztodivnějších rostlin.

K čemu jsou dobré levely? Za co mohu získat body, abych se dostal na další level?

Levely jsou herní úrovně, které ukazují váš pokrok ve hře a v jazyce, který se učíte. Kromě toho, že jsou ukazatelem toho, jak si vedete, vám postupně otevírají další možnosti ve hře. Na začátku máte možnost koupit si jen několik základních druhů políček. Jak se ale zlepšujete ve farmaření i ve slovíčkách, otevíráte další levely a na některých se vám automaticky zpřístupní také nová pole.

Jak postoupíte na další level? K tomu potřebujete získat dostatečný počet bodů (ukazatel v pravé horní části obrazovky).

Jak ve hře získáváte body? Nejvíce bodů dostáváte za naučená slovíčka. Další získáte za nákup políček nebo prodej výrobků.

Proč jsou některá slovíčka ve hře dvakrát?

Databáze slovní zásoby se neustále rozrůstá. Občas může docházet k duplikacím slovíček. Tento fakt by ale neměl být na překážku, neboť si při výběru karet do balíčků můžete přidat jen taková slovíčka, která sami chcete (například s obrázky nebo jinou sadou kategorií).

Pokud vám vrtá hlavou jiná otázka týkající se projektu Langevo, napište nám. Odpovíme vám a v případě častějších dotazů na stejné téma odpověď zveřejníme na této stránce.

Komunita na facebooku