5 nevýhod Plzeňského Barcampu aneb geekové a technologie?

5 nevýhod Plzeňského Barcampu aneb geekové a technologie?

Chtěli jsme sepsat dlouhatánský seznam skvělých věcí Plzeňského Barcampu. Ale my jsme řekli NE. Podívejme se na Barcamp z té horší stránky.

1. Nabitý program

Program byl tak plný skvělých přednášek, že nezbýval prostor pro váhání ani zdlouhavý výběr. Odpadla jakákoliv možnost přebíhání mezi místnostmi. Člověk se neměl čas ani začít se nudit. Nezbýval tak žádný časový prostor na doplňkové aktivity.

2. Upovídaní speakeři

Speakeři byli tak poutaví, upovídaní, zábavní a dotazů bylo tolik, že se jen těžko dodržovaly časy. Až na výjimky se využívalo každé možné minuty a diskuze přesahovaly mimo přednáškové místnosti. Bez časových prodlev nemohl zbývat prostor na doprovodný program.

3. Příliš občerstvení aneb nechci nic zadarmo

Takové množství skvělého občerstvení, jedinečné bagety, štrůdl, buchty, saláty a raut na afterparty byly zcela odzbrojující. Naprosto bezkonkurenční byl pitný režim. Člověk se opravdu musel přemáhat. Není divu, že lidé byli přejedení a jevili jen pramalý zájem o langevácké svačinky zdarma.

4. Přespřílišné nadšení

Vždy kroťte svá nadšení a očekávání. Ani ústřední myšlenka přednášky Marka Mencla – Věrnostní program a jeho odvrácená tvář – „Dělte svá očekávání minimálně 5“ nás nezachránila. Za Langevo se nemůžeme ubránit pocitu, že jsme připravili hru pro jinou akci, jiný časový rozvrh a jiné lidi 🙂 Všimli jste si nadšenců „v bílých trikách se stromem“? Barcamp nám paradoxně pomohl nastolit nadšenou atmosféru v týmu a přípravy se staly skvělým teambuildingem.

5. Geekové a mobilní technologie

Myslet si, že účastníci Barcampu jsou geekové nadšení do IT a mobilních technologií byl asi kámen úrazu 🙂 Offline verze Langeva prezentovaná prostřednictvím QR kódů se obrátila proti nám. Zjištění, že ani geekové nejsou takoví kamarádi se čtečkami, nebo dokonce chytrými telefony nás naprosto zaskočilo. Příště to bez papírové verze – offline verze asi nepůjde 🙂

Pozváním na Plzeňský Barcamp jsme získali příležitost představit Langevo fajn lidem. Myšlenkou jsme byli tak nadšení, že přednáška Tomáše Holuba na téma „Gamifikace – buzzword, šidítko nebo svatý grál?“ a doprovodný program byly jasnou volbou. Uvedených 5 nevýhod prvního ročníku Plzeňského Barcampu jsme sepsali s nadsázkou z pohledu doprovodného programu.

Toto byly jediné „nedostatky“, které jsme na Barcampu našli. Bereme ho jako bezvadný a vydařený počin, ze kterého máme v Plzni radost. Těšíme se a věříme v jeho příští ročník. Co na něj říkáte vy?